Perfect Beauty

Peelingi kwasami FILORGA

Peelingi kwasami medycznymi:

1.TIME PEEL / BRIGHT PEEL / LIGHT PEEL

PEELINGI FILORGA to unikatowa gama peelingów na bazie glukonolaktonu, kwasu polihydroksylowego o wyjątkowych właściwościach:

jest bardzo dobrze tolerowany przez każdy rodzaj skóry
intensywnie nawilża
ma działanie antyoksydacyjne zbliżone do działania witaminy C i E
ma działanie seboregulujące i matujące
jest skuteczny w walce z zaskórnikami i rozszerzonymi porami
wzmacnia barierę ochronną naskórka
nie powoduje fotouczulenia

Gama PEELINGÓW FILORGA obejmuje 3 produkty będące odpowiedzią na każdy problem skóry.
TIME PEEL
Wskazania: Zmarszczki, utrata jędrności skóry
Składniki aktywne: 50% kompleks peelingujący Glukonolakton + kwas glikolowy
pH ≈ 1 LIGHT PEEL
Wskazania: Zmarszczki, brak blasku
Składniki aktywne: 20% kompleks peelingujący Glukonolakton + kwas migdałowy
pH ≈ 3 BRIGHT PEEL
Wskazania: Przebarwienia, brak blasku
Składniki aktywne: 50% kompleks peelingujący Glukonolakton + kwas fitowy + kwas glikolowy
pH ≈ 1,5

PROTOKÓŁ ZABIEGU

Dla uzyskania optymalnych efektów PEELINGI FILORGA należy wykonywać w serii 4 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.

ETAP 1 – PRZYGOTOWANIE SKÓRY

Przed zabiegiem skóra zostanie dokładnie oczyszczona, a następnie odtłuszczona specjalnie do tego celu dedykowanym preparatem FILORGA PRE PEEL, który ma na celu przygotowanie skóry do zabiegu i obniżenie jej pH.

ETAP 2 – APLIKACJA PEELINGU

Odpowiednio dobrany do potrzeb PEELING FILORGA zostanie rozprowadzony na obszarze skóry poddawanej zabiegowi. Następnie, po 3 minutach, preparat zostanie usunięty za pomocą bawełnianego wacika lub kompresu.

ETAP 3 – NEUTRALIZACJA

Po zabiegu PEELINGIEM FILORGA na skórę zostanie nałożony preparat FILORGA POST PEEL, który neutralizuje działanie kwasów i łagodzi podrażnienia skóry.

EFEKTY

Efekty zabiegu PEELINGIEM FILORGA są widoczne już po 1 zabiegu. Skóra staje się rozjaśniona, rozświetlona i nawilżona, a powierzchowne zmarszczki wygładzone.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu wskazane jest zastosowanie kremu B3-RECOVERY CREAM z serii SKIN PERFUSION, dedykowanego do skóry po zabiegach medycyny estetycznej, o działaniu łagodzącym skórę i redukującym zaczerwienienia.

Nie należy wystawiać skóry na intensywne działanie promieni słonecznych. Należy stosować krem o wysokim faktorze SPF np. E-YOUTH 50 SUN CREAM z serii SKIN PERFUSION. Nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka oraz intensywnie nawilżać skórę np. HAB-5 HYDRA SERUM z linii SKIN PERFUSION.

BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Zabiegi PEELINGAMI FILORGA są bezpieczne, co potwierdzone zostało badaniami przeprowadzonymi na wszystkich preparatach tej linii.

 

 

2.Peeling PRX T33

Zalety zabiegu

Peelingi medyczne już kilka lat temu zyskały sobie ogromne uznanie pacjentów i specjalistów medycyny estetycznej. Gwarantują szybkie efekty, działają głęboko i nie wymagają kuracji pozabiegowej. Najnowszym osiągnięciem w dziedzinie peelingów medycznych jest biorewitalizacja skóry peelingiem PRX-T33.
Niesamowite właściwości tego zabiegu pozwalają nie tylko dogłębnie oczyścić skórę, ale też fantastycznie wpływają na poprawę jej gładkości, pomagają usunąć przebarwienia i niektóre blizny (szczególnie blizny zanikowe i pozostałe po trądziku młodzieńczym), dają olśniewający efekt liftingu bez konieczności poddania się złożonej procedurze medycznej, a także bez właściwych peelingom chemicznym dolegliwości pozabiegowych: złuszczania naskórka i zaczerwienień .
Peeling PRX-T33 można śmiało uznać za idealne rozwiązanie dla zabieganych współczesnych kobiet i mężczyzn, którzy nie mają czasu na długotrwałe i wymagające rekonwalescencji zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, a zależy im na utrzymaniu idealnej formy i kondycji skóry.

Wskazania

Peeling PRX jest idealnym rozwiązaniem, kiedy pacjent zmaga się z:
– utratą napięcia skóry twarzy i dekoltu,
– łojotokową i zanieczyszczoną cerą,
– rozstępami, bliznami potrądzikowymi i zanikowe,
– przebarwieniami skóry.
Peeling PRX-T33 jest również doskonałym zabiegiem wspomagającym stosowanym z innymi procedurami medycznymi – jego głębokie działanie doskonale przygotowuje skórę do bardziej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej.

Efekty

Zabieg pozwala przywrócić skórze dawną jędrność i elastyczność, a dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym, likwiduje także zmarszczki i nawilża skórę. Niewątpliwą zaletą peelingu jest fakt, że pozwala on pozbyć się również przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory.
Peeling jest szczególnie polecany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry. W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy łączenie peelingu z innymi zabiegami estetycznymi. Efekt synergii sprawia, że osiągane są dużo lepsze rezultaty, niż w przypadku stosowania procedur osobno. Kilka procedur wykonanych podczas jednej wizyty, pozwala działać na różne poziomy skóry w sposób kompleksowy  osiągać spektakularne efekty.
Zabieg peelingu PRX daje najlepsze rezultaty, kiedy jest stosowany w cyklu 5 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Jednak nawet po pojedynczym zabiegu efekty działania peelingu na skórę są zauważalne gołym okiem.

Szczegóły zabiegu

Peeling PRX-T33 jest zaliczany do kategorii tak zwanych zabiegów „lunchowych” toteż nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta. Sama procedura zabiegowa trwa od 10 do 15 minut i jest dla osoby poddanej zabiegowi bogata w przyjemne doświadczenia.
Przed wykonaniem peelingu skóra zostaje dokładnie oczyszczona przez osobę prowadzącą zabieg. Następnie, na zakwalifikowaną do zabiegu okolicę, nałożona zostaje odpowiednia do potrzeb skóry, ilość preparatu. Ruchami liftingującymi warstwa peelingu zostaje wmasowana w skórę. Liczba warstw jest zależna od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Przeciętnie są to 3 warstwy, jednak w zależności od właściwości i grubości skóry pacjenta, mogą być to dwie lub nawet cztery warstwy. Po zakończeniu zabiegu, nadmiar peelingu usuwa się za pomocą chusty nasączonej wodą, a na koniec nakłada krem nawilżający.
Po zabiegu nie występują żadne efekty uboczne toteż natychmiast po jego zakończeniu mozna wrócić do normalnych zajęć.
Sekret peelingu medycznego PRX-T33, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.
Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, prowadzący zabieg powoduje pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i wypchnięcia załamań skóry.
Ze względu na swoje właściwości peeling PRX-T33 może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również w lecie, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peeelingów medycznych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
– podrażniona skóra,
– stany zapalne skóry,
– uczulenie na którykolwiek ze składników,
– ciąża i karmienie piersią,
– opryszczka w fazie aktywnej.

3.Yellow Peel :

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę.
W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.
Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.
Jak wygląda zabieg Yellow Peel ?
Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza i jest zupełnie bezbolesny. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą.
W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa&Beta Complex Gel, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu.  Należy go zmyć wodą i dokładnie osuszyć skórę.  Następnie nałożyć Yellow Peel i co 15-20 minut nakładać kolejne warstwy peelingu. Każda warstwa zmywana jest wodą. Ilość warstw ustala lekarz, jest uzależniona od wskazań do zabiegu. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.
Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry.
Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.
Wskazania do Yellow Peel :
  • Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
  • Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
  • Przebarwienia na twarzy i dłoniach
  • Blizny i pozostałości po trądziku
  • Łojotokowe zaburzenia skóry

 

 Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj nie ma konieczności wykonywania zabiegów w serii.
Zobacz inne:

Eksfoliacja kwasami medycznymi (peeling chemiczny) - jest to specjalistyczna grupa preparatów kwasowych o różnych stężeniach, [...]

...

Intensywny zabieg o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i odżywczym. Wspomaga proces wyszczuplania sylwetki [...]

...

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie [...]

...

Eksfoliacja kwasami medycznymi (peeling chemiczny) - jest to specjalistyczna grupa preparatów kwasowych o różnych stężeniach, [...]

...

Intensywny zabieg o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i odżywczym. Wspomaga proces wyszczuplania sylwetki [...]

...

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie [...]

...