Perfect Beauty

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA  IGŁOWA -to technika, dzięki której wprowadza się substancje aktywne, omijając barierę naskórkową. Dzięki tej technice, zabieg pozwala dostarczyć właściwe substancje dokładnie tam gdzie jest to potrzebne: do skóry, mieszka włosowego, tłuszczu itp. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Mezoterapia igłowa przynosi znakomite rezultaty bez interwencji chirurgicznej.

 MEZOTERAPIĘ  IGŁOWĄ wykonujemy przy użyciu NOWOCZESNEGO  PISTOLETU - MESOGUN.

Dlaczego właśnie mezoterapia igłowa przynosi takie spektakularne efekty terapeutyczne?

Skóra stanowi naturalną barierę dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3 kDa. Dla porównania na przykład najmniejsza cząsteczka wyizolowana z kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa. Kremy, maski, balsamy działają wyłącznie w wierzchniej warstwie rogowej naskórka, nie mają wpływu na skórę właściwą, zatem nie mają również wpływu na budowanie kolagenu, rewitalizację, liftingowanie itd.

Najczęstsze miejsca poddawane zabiegowi mezoterapii to twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy oraz pośladki, uda i brzuch.

 

Wskazania do zabiegu mezoterapii

 • Zwiotczenie skóry twarzy, zmarszczki
 • Skóra sucha, słabo odżywiona, matowa, szara
 • Zwiotczenie okolicy ud, brzucha lub pośladków
 • Cellulit i otłuszczenie
 • Blizny
 • Rozstępy
 • Wypadanie włosów

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA – zabieg przeciwzmarszczkowy na twarz i/lub szyję

Mezoterpia igłowa jest niezbędnym zabiegiem do zachowania młodego i promiennego wyglądu. Jest zabiegiem polegającym na ostrzykiwaniu skóry, który działa przeciwzmarszczkowo.
Mezoterapia igłowa działa przeciwstarzeniowo i zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry. Utrzymuje prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za jędrność naszej skóry. Zabieg ten dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne i usuwa z komórek substancje toksyczne.

Stosujemy

- specjalne „koktajle” zawierające witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi krzemkowe. Zabiegi wykonuje się najczęściej z częstotliwością 4 zabiegów co 2 tygodnie.

Preparaty stosowane w naszym salonie : Plinest , Plinest Fast, Skin–R i inne

 

 

LIPOLIZA INIEKCYJNA ZA POMOCĄ MEZOTERAPII – LIKWIDACJA OTŁUSZCZENIA I CELLULITU 

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na podawaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny, naturalnego składnika pochodzącego z ziaren soi, mającego działanie lipolityczne. Należy pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki! Rejony ciała poddawane zabiegom lipolizy iniekcyjnej to miejscowe otłuszczenia ud i kolan, brzucha, bioder, miejsc pod pośladkami, okolicy krętażowej, ramion, pleców oraz podbródka. Aby uzyskać oczekiwany efekt należy przeprowadzić kilka zabiegów, najczęściej 3 do 4. Często powtarza się pytanie pacjentów ile stracą centymetrów po pierwszym zabiegu – jest to trudne do określenia – najczęściej jest to 1-2 cm, często zauważalne efekty pojawiają się dopiero po drugim zabiegu. Jest to uzależnione od ilości zastosowanego preparatu, im więcej preparatu tym lepszy efekt, lecz jednocześnie większa możliwość powikłań. Po zabiegu zawsze występują takie objawy jak obrzęk, ból, świąd, wrażliwość na ucisk i dotyk okolicy poddawanej zabiegowi oraz zaczerwienienie. Mogą wystąpić zasinienia Najczęściej objawy te ustępują 4 do 7 dni po zabiegu. Obrzęk po zabiegu wynika z toczącej się w tkance tłuszczowej reakcji zapalnej, oznacza on prawidłowe działanie preparatu. Stanem zapalnym objęta jest również skóra, dzięki temu po zredukowaniu tłuszczu nie występuje problem nadmiaru luźnej skóry. Odstępy między zabiegami powinny wynosić 2-8 tygodni, najczęściej do całkowitego ustąpieniu stanu zapalnego. Wskazane jest łączenie zabiegów lipolizy z zabiegami kawitacji ultradźwiękowej, endermologii i masażami limfatycznymi. Pacjentki często zadają pytanie czy tkanka tłuszczowa w leczonych miejscach się „nie odtworzy”- odpowiedź brzmi nie – gdyż niszczymy komórki tłuszczowe, które nie mają zdolności odtwarzania się.

KOKTAJL: Phosphatidylocholina 250 mg – Fosfatydylocholina 250 mg + 2 % kwas dezoksycholowy; fosfatylocholina 250 mg , Dermastabilon i in.

W terapii cellulitu stosujemy koktajle złożone z kilku składników naturalnych, o uzupełniającym się działaniu. Do najczęściej stosowanych należą:StretchCare,Skin R,kofeina, , krzemionka organiczna, L-karnityna . Kofeina, L-karnityna  mają działanie lipolityczne. Wyciąg z karczocha zwyczajnego wpływa na metabolizm glukozy i lipidów.. Krzemionka organiczna znana jest ze swoich właściwości regenerujących tkankę łączną, stosowana jest jako substancja odmładzająca naszą skórę. Najczęściej 80% koktajlu podaje się do skóry właściwej a 20% wstrzykuje bezpośrednio do ognisk cellulitu. Aby zabiegi przyniosły skutek należy wykonać ich serię, najczęściej zaleca się 1 zabieg na tydzień przez 2 miesiące a następnie 1 zabieg na miesiąc przez pół roku. Wskazane jest łączenie zabiegów mezoterapii cellulitu z ultradźwiękami, masażem lub endermologią. W efekcie otrzymujemy wymodelowanie leczonych partii ciała, wyraźne zmniejszenie lub zniknięcie cellulitu oraz znaczną poprawę jakości skóry.

 

Mezoterapia igłowa w leczeniu wypadania włosów i na łysienie

Łysienie / wypadanie włosów jest jednym z najczęściej występujących wskazań do mezoterapii igłowej. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który charakteryzuje się wysoką skutecznością. Dzięki przebiciu warstwy rogowej naskórka i dotarciu z preparatem wgłąb skóry mezoterapia igłowa uzyskuje znakomite rezultaty w leczeniu wypadania włosów.

Mezoterapia igłowa powoduje znaczne wzmocnienie struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę głowy preparatów medycznych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia przeciw wypadaniu włosów to wstrzykiwanie substancji odżywczych – takich jak minoksydyl, dekspantenol, oligoelementy, witaminy oraz biotyna, które powodują, że następuje regeneracja i rewitalizacja struktury włosów.

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty należy wykonać serię zabiegów. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu!

Seria zabiegów – 4 do 8 zabiegów w odstępach 2-u tygodniowych.
Zabieg przypominający – 1 do 2 zabiegów w miesiącu.

 

Przeciwwskazania do mezoterapii:

 

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • skóra źle tolerująca iniekcje
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

 

Mezoterapia CytoCare
 


Preparaty CytoCare (502, 516, 532) różnią się miedzy sobą zawartością kwasu hialuronowego. Mogą być stosowane podczas zabiegów mezoterapii na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni. CytoCare 502 jest preparatem szczególnie wskazanym do zapobiegania powstawania pierwszych oznak starzenia, oraz w celu utrzymania dobrej biologicznej równowagi skóry.

Zastosowanie tej kuracji wspomaga dobre odżywianie komórek skóry, co nadaje skórze młody wygląd i opóźnia procesy starzenia. Zaleca się stosowanie u pacjentów, gdy zaczyna się proces starzenia skóry tzn. w wieku od 25 do 35 lat. Dla pacjentów 35-45 letnich przygotowano CytoCare 516, który działa silniej niż Cytocare 502. CytoCare 532. jest intensywnie działającym preparatem z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego (30mg/5ml), co pozwala na głęboką odnowę skóry i doskonałe jej nawilżanie. Kompleks witamin zawartych w preparacie wykorzystywany w mezoterapii wspomaga działania antyutleniające, oraz stymuluje rozwój komórek skóry. Zaleca się stosować u pacjentów powyżej 40 roku życia.

Efekty:
• Spłyca nawet głębsze zmarszczki
• Intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej
• Głębokie nawodnienie
• Efekt przeciwutlenianiający i ochronny
• Zapobiega pojawieniu się „pierwszych zmarszczek”
• Utrzymuje biologiczną równowagę skóry
• Zapewnia intensywne odżywianie skóry
• Zapewnia promienność i blask

Protokół zabiegów:
Zaleca się 4 zabiegi co 2 tygodnie, podtrzymująco 1 zabieg co 1,5-3 m-ce.

Mezoterapia STRETCHCARE
 


StretchCare to produkt o wyjątkowo skutecznej formule zawierający kwas hialuronowy, DMAE (dimetyloaminoetanol), pierwiastki śladowe oraz witaminę B5, by uzyskać efekt napięcia i wzmocnienia skóry.

DZIAŁANIE:
EFEKT WZMOCNIENIA TKANEK SKÓRNYCH – DMAE wywołuje efekt liftingu i naprężenia. Tkanki wspierające skórę zostają bardzo wzmocnione
POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY – Dzięki kwasowi hialuronowemu, jego właściwościom nawilżającym i odbudowującym, komórki otrzymują intensywną dawkę substancji odpowiedzialnej za nawodnienie i regenerację. Umożliwia to skórze odzyskanie jej napięcia
WZMOCNIENIE NATURALNYCH MECHANIZMÓW OBRONNYCH SKÓRY – Pierwiastki śladowe oraz witamina B5 wspólnie wzmacniają naturalne mechanizmy obronne skóry przeciwko wolnym rodnikom, co skutkuje młodszą i świeżej wyglądającą skórą
ZMNIEJSZENIE EFEKTÓW ROZCIĄGNIĘCIA – DMAE wzmacnia poluzowane włókna kolagenowe, co zmniejsza szerokość uszkodzeń skóry oraz łagodzi efekt typowej dla nich pigmentacji

TWARZ I CIAŁO: Dzięki efektowi wzmocnienia i tonizacji, StretchCare poprawia napięcie powierzchniowe skóry, szczególnie po zabiegu modelującym, liposukcji oraz przy opadaniu skóry w wyniku starzenia.

OBSZAR ZASTOSOWANIA:
brzuch, wewnętrzna strona ud,pośladki,widoczne zwiotczenia pod oczami, owal twarzy, szyja, ramiona,

EFEKTY:
Skóra jest lepiej napięta i wzmocniona. Rysy twarzy się wyostrzają, owal twarzy idealnie wyrzeźbiony i wyrazisty. Skóra jest gładsza, lepiej napięta, wzmocniona, „podniesiona”. Twarz odzyskuje poprzednie napięcie i elastyczność. Efekty rozciągnięcia w znacznym stopniu zostają złagodzone, a pigmentacja zdecydowanie mniej wyraźna. Efekt rozjaśnienia skóry.

PROTOKÓŁ ZABIEGÓW:
Najlepiej zrobić 4- 6 zabiegów w odstępie około 7-14 dni.

 

HairCare -leczenie wypadania włosów

Czym jest zabieg HairCare?

HairCare jest specjalnym rozwiązaniem zawierającym:aminokwasy, witaminy grupy B i cynk. HairCare składa się z naturalnych składników, wymieszanych w wysoce efektywnych stężeniach. To pierwszy produkt przeznaczony do leczenia problemów naczyń włoskowatych.

 

Działanie HairCare?

 • rewitalizacja torebki włosowej – Arginina,glutamina, gliceryna i ornityna, są niezbędne przy metabolizmie komórek jak również ich proliferacja. W wyniku mikro nakłuć tych składników odżywczych do naczyń włoskowatych wzmacnia korzeń i uzyskuje się mocny włos.

 • wzmocnienie i ochrona struktury naczyń włoskowatych – Cysteina oraz cyn, dwa główne składniki keratyny, które tworzą naczynie włoskowate, są stosowane aby włos wyglądał zdrowiej i lepiej.

 • stymulacja wzrostu – Grupa witamin B wzmacnia torebkę włosową.

 • zmniejszenie utraty włosów – Bez względu na to czy jest ona pochodzenia androgenicznego ( typer seborrhoea) lub egzogenna.

 • odżywanie i nawadnianie skóry głowy – Odgrywa to również bardzo istotną role w syntezie istotnych kwasów tłuszczowych, które odżywiają i zabezpieczają przed wysuszaniem tkanki otaczającej torebkę włosową i przed pojawieniem się łupieżu.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

 • w przypadku utraty włosów: utrata progresywna ( hormonalna i/lub dziedziczna) lub reakcyjnych związanych ze stresem, zmęczeniem, ciążą.

 • w przypadku włosów osłabionych, zmęczonych: brak połysku, odwodnienie struktury, skarlały wzrost.

 • w przypadku włosów tłustych.

Jak przebiega zabieg?

 Substancje podawane są w skórę głowy poprzez wkłucie cieniutką igiełką. Nakłucia

wykonywane są miejsca przy miejscu . Z uwagi na to , że głowa jest owłosiona

znieczulenie nie jest zalecane.

Obszar zastosowania?

 skóra owłosiona głowy

Efekty po zabiegu HairCare?

 • włosy pobudzone do wzrostu,

 • zmniejszenie utraty włosów,

 • bardziej odżywione i lśniące włosy

 • brak łupieżu włosy widocznie mniej się przetłuszczają

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegów?

- W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta lekarz ustala cykl zabiegów,

- faza uderzeniowa kuracji : 1 zabieg co 7-14 dni przez okres 2 miesięcy,

- faza podtrzymująca: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy.

 

Zobacz inne:

Eksfoliacja kwasami medycznymi (peeling chemiczny) - jest to specjalistyczna grupa preparatów kwasowych o różnych stężeniach, [...]

...

Intensywny zabieg o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i odżywczym. Wspomaga proces wyszczuplania sylwetki [...]

...

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie [...]

...

Eksfoliacja kwasami medycznymi (peeling chemiczny) - jest to specjalistyczna grupa preparatów kwasowych o różnych stężeniach, [...]

...

Intensywny zabieg o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i odżywczym. Wspomaga proces wyszczuplania sylwetki [...]

...

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie [...]

...