Perfect Beauty

BOTOX , KWAS HIALURONOWY

KWAS HIALURONOWY

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze i ma za zadanie wiązać wodę w naskórku, by skóra wyglądała świeżo i młodo. Czynniki takie jak; wiek, stres, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów i wiele innych powodują, że skóra traci naturalny kwas hialuronowy przez co zanika jej prawidłowe napięcie i elastyczność a na jej powierzchni pojawiają się
Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego stosowane są w celu:

 • zwiększenia objętości  policzków,
 • powiększania i modelowania ust, korekty asymetrii ust, uniesienia opadających kącików ust
 • likwidacji zmarszczek (np. między brwiami, na czole-poprzecznych czoła, wokół oczu oraz fałdów nosowo-wargowych i wargowo-bródkowych);
 • likwidacji zmarszczek palacza (nad ustami)
 • modelowania i korekty brody

Użycie kwasu hialuronowego nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej, a bolesność związana z zabiegiem zależy od okolicy (najbardziej bolesne są usta-POWIĘKSZANIE UST WYKONUJEMY W ZNIECZULENIU STOMATOLOGICZNYM!!!), sposobu wykonania zabiegu (kaniula jest bezbolesna), rodzaju wypełniacza , a także osobniczej wrażliwości na ból.
Rezultaty zastosowania kwasu są właściwie natychmiastowe, jednak ze względu na obrzęk, jaki może się utrzymywać przez 2-3 dni, efekt powinno się oceniać po tym czasie. Z uwagi na fakt, że kwas jest stopniowo wchłaniany przez organizm, większość pacjentów decyduje się na jego ponowną aplikację po upływie 6-18 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od miejsca, w jakie preparat został zaaplikowany, trybu życia pacjenta, mimiki, wieku, ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe oraz rodzaju skóry.
PRZECIWSKAZANIEM do zabiegu jest nadwrażliwość na kwas, choroby układu odpornościowego, ciąża i karmienie piersią, choroby zapalne skóry (np. aktywna opryszczka). Nie powinno się wykonywać tego zabiegu w połączeniu z peelingami i zabiegami laserowymi (w trakcie tej samej wizyty).

PROFILAKTYCZNIE  pacjenci, którzy mają skłonność do opryszczki powinni na kilka dni przed zabiegiem i po nim przyjmować lek przeciwwirusowy. W celu zmniejszenia ryzyka krwiaków, co najmniej trzy dni przed zabiegiem nie powinno się przyjmować kwasu acetylosalicylowego i witaminy E.

WARTO WIEDZIEĆ, że nawet najlepszy krem z kwasem hialuronowym nie może równać się z zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Cząsteczki kwasu hialuronowego zamknięte w kosmetyku, ze względu na swoją wielkość, dotrą jedynie do wierzchnich warstw skóry. Igła sięgnie głębiej.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, tłumaczy, na czym będzie polegał zabieg, omawia ryzyko, wykonuje dokumentację fotograficzną.

W naszym gabinecie dysponujemy następującymi kwasami hialuronowymi:

Restylane Perlane,Restylane Lip

Princes Volume

Regenyal  Idea Filler
Regenyal  Idea Lips
Regenyal  Idea Bioexpander

 
BOTOX

Toksyna botulinowa jest wytwarzana przez laseczki jadu kiełbasianego w warunkach beztlenowych. Działanie toksyny polega na przerwaniu przewodzenia impulsów nerwowych na skutek czasowego, odwracalnego zablokowania wydzielania na styku nerw-mięsień, neuroprzekaźnika uruchamiającego proces skurczu o nazwie acetylocholina. Toksyna powoduje czasowe osłabienie i rozkurcz mięśnia zaopatrywanego przez dany nerw. Ta właściwość znalazła zastosowanie w leczeniu stanów z nadmiernym i nieprawidłowym skurczem mięśnia (okulistyka, neurologia).
Małżeństwo lekarzy Carruthers, wstrzykując toksynę botulinową pacjentom z zezem jako dodatkowy, nieprzewidziany efekt, uzyskało korekcję zmarszczek między brwiami. Miało to miejsce ponad 20 lat temu. Od tego momentu rozpoczęto badania nad zastosowaniem estetycznym toksyny botulinowej w korekcji zmarszczek. Na początku nowego milenium toksyna uzyskała rejestrację w korekcji zmarszczek gładzizny (zmarszczka lwia). Aktualnie obok toksyny botulinowej podobną rejestrację mają preparaty Azzalure i Bocouture. Toksyna botulinowa ma też między innymi rejestrację do korekcji nadpotliwości pach, stóp a substancja jest stosowana w bardzo wielu gałęziach medycyny.

Od około 15 lat toksynę botulinową stosuje się w korekcji zmarszczek czołowych, między brwiami i wokół kącików oczu. W tych okolicach uzyskuje się najlepsze, przewidywalne i powtarzalne efekty oraz występuje największy margines bezpieczeństwa zabiegu. Inne, mniej spektakularne efekty i niestety powiązane z większą ilością objawów ubocznych, mamy po zastosowaniu toksyny botulinowej w korekcji zmarszczek górnej wargi, obniżonych kącikach ust .

Najlepszymi, klasycznymi kandydatami do zabiegu toksyną botulinową są osoby z bogatą mimiką górnej części twarzy, co najczęściej objawia się zmarszczkami o różnym stopniu zaawansowania. Najczęściej są to pacjenci w wieku ok. 30-60 lat. U tych najmłodszych zabieg ma sens także wtedy, jeżeli chcemy zapobiegać zmarszczkom i chcemy oduczyć się nadmiernego, nieświadomego marszczenia czoła. Po przeprowadzeniu wywiadu i przy braku przeciwwskazań, po uzyskaniu pisemnej zgody pacjenta i wykonaniu zdjęcia, oznacza się miejsca wstrzyknięcia i najczęściej domięśniowo, rzadziej podskórnie podaje się preparat za pomocą małych strzykawek. Ma on formę płynną i zawiera określoną ilość jednostek. Po wstrzyknięciu preparatu pacjent przez kilka godzin nie powinien pocierać okolicy iniekcji oraz unikać długotrwałych zmian pozycji. Bardzo rzadko mogą pojawić się krwiaki.

Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się stopniowo już po kilkunastu godzinach, a pełny obraz podania toksyny botulinowej widoczny jest po ok. 10-15 dniach. Po tym czasie można ewentualnie dokonać niewielkiej korekcji. Efekt zabiegu utrzymuje się od ok. 3-4 miesięcy w okolicy oczu, do 4-5 miesięcy w okolicy czoła i gładzizny, a polega na spłyceniu lub usunięciu zmarszczek, wygładzeniu skóry i ewentualnie nieznacznym uniesieniu niektórych części twarzy, np. brwi lub powieki. Po podaniu toksyny botulinowej, twarz powinna mieć bardziej wypoczęty, zrelaksowany wygląd i lepiej „odbijać” światło.

Zabieg wykonuje się w gabinecie lekarskim. Okolicę podania preparatu można wcześniej posmarować kremem znieczulającym Emla.
Iniekcja toksyny botulinowej należy do jednych z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej na świecie. To procedura efektywna i bezpieczna pod warunkiem, że wykonuje ją doświadczony lekarz i stosuje jeden z trzech dopuszczonych do stosowania preparatów: Botox, Azzalure lub BeuCouture. Toksynę botulinową można łączyć z innymi zabiegami, np. korekcją zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego, intradermoterapią, peelingami, zabiegami kosmetycznymi, zabiegami poprawiającymi objętość twarzy, np. kwasem l – polimlekowym. W przypadku niektórych z nich trzeba zachować odstęp 7-10 dni pomiędzy podaniem toksyny botulinowej, a kolejnymi procedurami.
Przeciwwskazania:

 • Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży i w czasie laktacji.
 • Alergia na toksynę botulinową typu A lub albuminę ludzką;
 • Choroby płytki nerwowo-mięśniowej (miastenia gravis, stwardnienie zanikowe boczne, zespół Lamberta-Eatona);
 • Przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych (np. gentamycyna);
 • Rozległe uszkodzenia skóry;
 • Poprzedzające zabiegi chirurgii plastycznej twarzy, także z zastosowaniem silikonu.

W naszym gabinecie stosujemy preparaty : Botox oraz Azzalure

Zobacz inne:

Eksfoliacja kwasami medycznymi (peeling chemiczny) - jest to specjalistyczna grupa preparatów kwasowych o różnych stężeniach, [...]

...

Intensywny zabieg o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i odżywczym. Wspomaga proces wyszczuplania sylwetki [...]

...

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie [...]

...

Eksfoliacja kwasami medycznymi (peeling chemiczny) - jest to specjalistyczna grupa preparatów kwasowych o różnych stężeniach, [...]

...

Intensywny zabieg o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i odżywczym. Wspomaga proces wyszczuplania sylwetki [...]

...

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie [...]

...