Perfect Beauty

Cosmelan

Terapia Cosmelan-
- najskuteczniejsza metoda usuwająca plamy i przebarwienia skórne    różnorodnego pochodzenia

Terapia Cosmelan jest najlepszą obecnie metodą usuwającą plamy i przebarwienia skórne różnorodnego pochodzenia. Wyróżnia się skutecznością – w 98% przypadków przebarwienia usuwane są całkowicie. Zabieg zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się wyraźnym odmłodzeniem skóry.

Plamy barwnikowe i przebarwienia są problemem rozległym, a ich pochodzenie jest zróżnicowane. Występują najczęściej na twarzy, przedramionach, szyi, dekolcie. Przebarwienia są wynikiem częstego i nadmiernego wystawiania na promienie słoneczne, mogą też występować na podłożu hormonalnym. Terapia Cosmelan usuwa je skutecznie, bez względu na rodzaj i pochodzenia.

Oczekiwane efekty Cosmelan

Terapia Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia skóry, w tym także zadawnione, utrzymujące się od wielu lat. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Zazwyczaj stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji, w przypadku skóry ciemnej plamy znikają po 8 do 10 dniach. Cosmelan jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. W 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam o 95%. Cosmelan jest połączeniem peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków stworzonych specjalnie do tego celu.

Mechanizm działnia Cosmelanu jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w Cosmelan działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy) oraz substancje o działaniu keratolitycznym (złuszczającym).

Zabiegi i cykl leczenia

Podczas pierwszej wizyty ustalamy fototyp skóry pacjentki, szczegółowo omawiamy przebieg leczenia oraz dalsze postępowanie w trakcie terapii, która kontynuowana będzie w domu.

Terapia składa się z zabiegu lekarskiego w gabinecie oraz codziennego stosowania w domu dermokosmetyków otrzymanych od lekarza. Sam zabieg składa się z kilku elementów. Najpierw oczyszczamy skórę preparatem przygotowującym ją do przyjęcie kremu „Cosmelan 1″. Po upewnieniu się, że nie występują żadne skutki uboczne działania preparatu, lekarz zaleca utrzymanie maski przez odpowiedni okres czasu. Następnie pacjent udaje sie do domu, gdzie po określonym czasie zmywa maskę wodą. Terapia kontynuowana jest w domu przez następne dni. Po zabiegu umawiamy dwie bezpłatne konsultacje kontrolne, pierwszą po 7 dniach od zabiegu. Terapia kontynuowana jest w domu przez okres ok. 3 miesięcy.

Ważne jest zachowanie ciągłości kuracji. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli bowiem zaniedbamy ochrony, a organizm ma skłonności do powstawania przebarwień – plamy mogą powstać ponownie.

Wyjątkowe właściwości Cosmelan

Cosmelan jest obecnie najskuteczniejszą kuracją wybielającą spośród terapii dostępnych na rynku, nawet w porównaniu z laserem frakcyjnym. Zabieg jest bezpieczny i wykonywany przez doświadczonego lekarza nie grozi powikłaniami. Cosmelan jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry i może być wykonywany o każdej porze roku. Ta unikalna cecha wyróżnia Cosmelan spośród innych terapii usuwających plamy i przebarwienia, które nie mogą być wykonywane w okresie silnego nasłonecznienia.

Zobacz inne:

Eksfoliacja kwasami medycznymi (peeling chemiczny) - jest to specjalistyczna grupa preparatów kwasowych o różnych stężeniach, [...]

...

Intensywny zabieg o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i odżywczym. Wspomaga proces wyszczuplania sylwetki [...]

...

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie [...]

...

Eksfoliacja kwasami medycznymi (peeling chemiczny) - jest to specjalistyczna grupa preparatów kwasowych o różnych stężeniach, [...]

...

Intensywny zabieg o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i odżywczym. Wspomaga proces wyszczuplania sylwetki [...]

...

Jedną ze skuteczniejszych metod korekcji zmarszczek jest terapia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy naturalnie [...]

...